5 powodów dla których warto pozbyć się psiej miski

Czy miska będzie jednym dobrym sposobem na karmienie psa?

Wykorzystywanie pory karmienia psa na coś jeszcze niż tylko zaspokojenie głodu to świetny pomysł. Jeśli wykorzysta się różnorakie sztuczki można doprowadzić do tego, że pies będzie jadł wolniej, nie będzie miał problemów ze wzdęciami a jednocześnie będzie miał wrażenie, że zjadł więcej, co przy nadwadze będzie bardzo ważne.

1. Karm z ręki

Podawanie z reki pokarmu to rozwiązanie, które będzie zwiększać relacje z psem. Szczeniak czy pies, który dopiero co pojawił się w naszym domu będzie czul, że jest pozytywnie traktowany i mamy do niego dobre nastawienie. Zwierzęta, które z natury są nieśmiałe czy maja złe doświadczenia z ludźmi oswajać się będą z ludzką ręką, która psom po przejściach może się źle kojarzyć.

2. Oswajaj z akcesoriami

Istnieją akcesoria, z którym pies nie będzie chciał się zaprzyjaźnić. Może być to ubranie, buty, obroża. Warto więc założyć mu tą nielubianą rzecz a następnie będzie można karmić go z ręki. Gdy tylko porcja się skończy zdejmujemy tą nielubianą przez zwierzak rzecz. Działa to bowiem tak, że pies przełamie się po kilku razach do nielubianej rzeczy.

3. Zorganizuj polowanie

Każdy pies będzie się cieszył, jeśli jedzenie nie będzie tak po prostu dostępne dla niego, ale będzie mógł na nie polować. Przy niewielkim wysiłku będzie można stworzyć nawet w domu takie mini polowanie. Jedzenie będzie można ukrywać w różnych zakątkach w domu.

Zabawy z psem

Dzięki temu pies będzie mógł po prostu szukać tego jedzenie. To świetnie się sprawdzi i na pewno będziemy zadowoleni z tego, że również pies może się realizować, gdy będzie szukał tego jedzenia. To oczywiście świetny pomysł na zabawę.

4. Zmuś do myślenia

Zabawki logiczne, które będą wypełnione jedzeniem to sposób na zajęcie psa nie tylko fizycznie ale również umysłowo. Aby zwierzak mógł wydobywać to jedzenie będzie musiał się nieco nagłowić, nie będzie to proste zadanie. Najprostszy sposób to zakup konga i uzupełnienie sucha karmą. Jeśli nie chce się kupować takiej zabawki będzie można zrobić butelkę niespodziankę. Do plastikowej butelki wsypujemy porcję karmy i podajemy odkręconą psu. On będzie musiał kombinować, by udało mu się wydostać z tej butelki jedzenie. Zabawa musi być pod kontrola, ponieważ jeśli pies przegryzie butelkę może się poranić.

5. Nagradzaj

Psa nie karmimy za darmo. Trzeba mu dać szanse na to, by pracował na każdy kęs. Po co na spacerze dawać mu smakołyki skoro można w domu za dobre zachowania podawać mu nagrody. Wtedy będzie można wydzielić odpowiednią ilość jedzenia na dany dzień i w różnych sytuacjach, gdy pies na to zasłuży będzie można mu to jedzenie podawać. Jeśli pies będzie za dobre zachowania dostawał nagrody można oczekiwać, że nauczy się kiedy to zachowanie jest odpowiednie i dzięki temu rzeczywiście będzie można powiedzieć, że jesteśmy w stanie zachęcić go do tego, by te dobre zachowania się mnożyły. To ważna kwestia, dzięki której łatwiej będzie wychować psa, warto wiec w ten sposób go karmić kontrolując również ile jedzenia dostaje.