Dieta psa alergika

Psy podobnie jak ludzie mogą mieć alergię i problemy z nietolerancją pokarmową. Pielęgnacja takiego zwierzaka musi być prowadzona odpowiedzialnie, dlatego trzeba wiedzieć co będzie bardzo ważne przy karmieniu takiego psa. Dobrze dobrana dieta jest w stanie dostarczyć odpowiednia ilość składników odżywczych i załagodzi czy zahamuje problemy alergiczne.

Josera – najlepsze wyjście dla psa alergika

Uczulenie na składniki pokarmu może bezpośrednio wpływać na komfort życia i samopoczucie psa. Podobnie jak u ludzi prowadzi to do wielu wyrzeczeń i ograniczeń, z jakimi będzie trzeba umieć funkcjonować. Jeśli chodzi o psy trudno będzie tutaj przekonać ich do tego, że określonych pokarmów mają nie zjadać, ponieważ będzie to prowadziło do problemów z żołądkiem czy z pojawieniem się biegunki.

Rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnej karmy, w składzie której nie będzie alergenów i będzie się dobrze sprawdzać przy zaburzeniach pokarmowych. Pośród dostępnych na rynku produktów znajduje się między innymi Josera SensiAdult. To karma, która jest lekkostrawna i dostosowana do aktywnych psów, jednocześnie reguluje ona układ trawienny i w składzie ma l-karnityne oraz taurynę. Dzięki temu pies będzie miał pełnowartościowy posiłek, bogaty w odpowiednie wartości odżywcze oraz mikroelementy. Składniki te przygotowane są z duża starannością i dopasowane również do wrażliwych żołądków jakie maja psy. Psy podobnie jak ludzie mogą mieć symptomy, które świadczą o tym, że występuje problem z nietolerancja na dany pokarm, na co warto będzie zwrócić uwagę. Będą to różne postacie takich oznak. Między innymi zmęczenie, osłabienie, słaba wydajność i forma.

Objawy alergii u psa

Zawsze trzeba zwracać uwagę na takie sytuacje, w których pies mało się rusza, nie jest aktywny, ponieważ wszystkie te elementy mogą świadczyć o tym, że coś złego się dzieje i będzie trzeba jak najszybciej reagować na te pojawiające się problemy. Jeśli będzie się odpowiednio szybko reagować szukając przyczyn takiego stanu rzeczy, który związany jest ze złym samopoczuciem zwierzaka będzie można mówić o tym, że łatwo rozwiąże się ten problem. Sytuacja nie będzie prosta, jednak szybka reakcja może pomóc nam w rozwiązaniu pojawiających się problemów.

Jeśli pierwsze przesłanki będą zaniedbane może to dalej prowadzić do poważnych konsekwencji jak między innymi wstrząs anafilaktyczny. Dobrana odpowiednio karma jak miedzy innymi Josera SensiAdult to rozwiązanie, które będzie dopasowane do najwyższych wymagań.

Josera – doświadczenie i pomoc na każdy problem

Nasz pies może między innymi cierpieć z powodu nietolerancji na rożnego rodzaju składniki pożywienia. Do tych najczęściej występujących będą należeć alergię na drób, białko, wołowinę, mleko, ryby, roztocza, które znajdują się w kurzu a także różnego rodzaju pyłki. We wszystkich karmach Josera alergeny zostały wyeliminowane, ponieważ dzięki temu psu będzie można zapewnić komfort i uniknąć sytuacji, gdy będą występować problemy żołądkowe i tym samym brak komfortu dla psa. Dobrze dobrane pożywienie pozwoli ograniczyć nietolerancję czy alergię i dzięki temu pies będzie miał większy komfort życia.