Gabinety kosmetyczne a zabiegi z zakresu medycyny estetycznej

Kliniki medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Kobiety coraz częściej rezygnują z usług gabinetów kosmetycznych na rzecz specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Warto więc postawić pytanie, kiedy lepiej skorzystać z gabinetu kosmetycznego, a kiedy z profesjonalnej kliniki?

Mimo wszystko salony kosmetyczne wciąż cieszą się sporą popularnością. Zwłaszcza w większych miastach, takich jak Gdynia wybór kosmetyczek jest ogromny [tutaj: kosmetyczki z Gdyni swiaturody.com]. Praktycznie w każdej dzielnicy funkcjonuje salon kosmetyczny wart polecenia. Pytanie brzmi, jakie zabiegi kosmetyczka może wykonać, a jakich nie powinna? 

Profesjonalna kosmetyczka oferuje zwykle zabiegi z zakresu pielęgnacji, regeneracji czy relaksacji skóry. Oferta przeciętnego gabinetu kosmetycznego funkcjonującego na przykład w Gdyni obejmuje wszelkiego rodzaju masaże, oczyszczanie skóry, peelingi, zabiegi dopasowane do cery tłustej, mieszanej czy trądzikowej, maseczki nawilżające czy odmładzające. Kobiety mają również szeroki wybór jeśli chodzi o zabiegi przeciwzmarszczkowe. W gabinetach kosmetycznych oferowane są również zabiegi z zastosowaniem lasera. Kosmetyczka nie ma jednak wiedzy i kompetencji do wykonywania zabiegów kosmetycznych w głębszych warstwach skóry. Za tego typu zabiegi mogą się zabrać wyłącznie lekarze.

Jeśli więc chcemy jedynie zrelaksować się i odpocząć to najlepsza będzie wizyta w gabinecie kosmetycznym. Gdy jednak zależy nam na bardziej spektakularnych efektach lepiej udać się do specjalistycznych klinik urody. Zresztą obecnie granica miedzy kosmetologią a medycyną estetyczną ulega powoli zatarciu. Na naszym polskim rynku funkcjonują bowiem ośrodki oferujące zarówno zabiegi z zakresu kosmetologii, jak również medycyny estetycznej.

Prawdziwym hitem jeśli mowa o tych drugich jest niezwykle popularny botoks. To najpopularniejsza metoda zniwelowania zmarszczek mimicznych. Ogromnym powodzeniem cieszy się również mezoterapia zwana również wampirzym liftingiem. Specjalnie odseparowana krew pacjenta wstrzykiwana jest w twarz. W ten sposób do pracy stymulowane są komórki skóry. Ogromnym powodzeniem cieszą się również zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy. Za jego pomocą skóra staje się bardziej elastyczna i napięta. Wybór jest więc ogromny, zarówno jeśli chodzi o gabinety kosmetyczne, jak również profesjonalne kliniki urody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *