Kosmetyczka nie lekarz, ale pomoże

W powszechnym mniemaniu wydaje nam się, że salon kosmetyczny to miejsce, do którego przychodzą ludzie, aby poprawić swoją urodę. Niekiedy pogardliwie określany jest mianem „targowiska próżności”. Wystarczy jednak zapoznać się z ofertą gabinetu kosmetycznego, aby przekonać się, że w tym miejscu z łatwością możemy uzyskać pomoc w różnych skórnych problemach. Jeśli więc mamy problemy ze skórą, jak nadmierny trądzik czy skłonność do przesuszania lub nadmiernego łojotoku, warto poza gabinetem lekarskim zapytać, co o tym sądzi kosmetyczka.

Rzeszów posiada szeroką ofertę profesjonalnych gabinetów kosmetycznych, w których wykwalifikowany personel jest w stanie poradzić sobie z wieloma problemami skórnymi. Do najczęstszych wyzwań, przed jakimi stają kosmetyczki, jest walka z trądzikiem. Podstawą w przypadku dużej skłonności do trądziku jest właściwa pielęgnacja twarzy. Powszechnym błędem jest doprowadzanie do wysuszania skóry, co tylko zaognia stan i nasila dolegliwości. Podstawą jest gruntowne oczyszczanie skóry. Jednym z najczęściej polecanych przez kosmetyczki zabiegów jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg peelingu mechanicznego, który skutecznie usuwa nie tylko wągry i złogi łoju zalegającego w porach, ale i złuszczony, obumarły naskórek.

Każdy kto cierpi na łojotok skórny, zaskórniaki i prosaki czy łuszczenie się skóry, powinien odwiedzić kosmetyczkę w celu wykonania zabiegu mikrodermabrazji. Co więcej po tym zabiegu można zniwelować przebarwienia i odbarwienia, blizny czy uszkodzenia posłoneczne skóry. Przede wszystkim to jedna z najlepszych metod na gruntowne oczyszczanie skóry twarzy. Zabieg mikrodermabrazji polega na użyciu specjalnego sprzętu, który za pomocą głowicy ściernej usuwa warstwy zrogowaciałego naskórka. Do urządzenia podłączona jest pompa, która zasysa starty naskórek i wszystko co znajduje się w pod skórą.

Warto pamiętać, ze oczyszczanie skóry daje także inne korzyści. Zabieg mikrodermabrazji pobudza produkcję kolagenu i elastyny, co stymuluje naturalny proces wytwarzania nowej skóry. Po początkowym zaczerwienieniu i podrażnieniu skóra staje się gładsza, jaśniejsza i delikatniejsza. Skóra po zabiegu jest nie tylko oczyszczona, ale i zdrowsza. Mikrodermabrazja stymuluje krążenie i ułatwia przepływ limfy, co w efekcie pozwala w naturalny sposób oczyścić skórę twarzy z toksyn. Jeśli zabiegi wykonywane u kosmetyczki przyniosły efekt i złagodziły efekt trądziku, to warto kontynuować wizyty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *