Weź psa na smycz

Smycz nie jest żadnym złem, dlatego warto będzie ją posiadać a czasami nawet warto będzie zapiąć na nią psa. W wielu miastach, szczególnie tych dużych właściciel psa, który luzem biega w innym miejscu niż to przeznaczone do tego może nawet dostać mandat. Takie właśnie są przepisy. Są nawet takie miejsca, gdzie wymaga się, by zwierzak nie tylko był na smyczy, ale dodatkowo miał również kaganiec.

I tutaj nie będzie chodziło wyłącznie o prawo. Mamy rożne sytuacje, w których pies może reagować w taki sposób, którego nie będziemy się spodziewać. Dlatego właśnie trzeba to brać pod uwagę, ponieważ smycz pozwoli nam ograniczyć reakcje, które będą agresywne. Czasami nasz pupil, który przyjaźnie reaguje na inne psy może znaleźć się w takiej sytuacji, w której w okolicy będzie znajdował się inny pies, który jednak nie będzie tak pozytywnie nastawiony i może to prowadzić do poważnych problemów, ponieważ może braknąć czasu na odwołanie zwierzaka. Dlatego lepiej, by istniała możliwość zastosowania smyczy albo kagańca, by takich właśnie sytuacji można było uniknąć.

W jakich sytuacjach zapiąć psa na smycz?

Tych sytuacji, w których będzie trzeba zapiąć psa na smycz może być wiele. To bowiem bardzo szeroki temat, którego nie da się krótko opisać. Jest bowiem wiele takich momentów, w których pies nie może biegać luzem i to nie dla dobra innych ale dla jego własnego dobra. Warto tak naprawdę wspomnieć wyłącznie o kilku takich sytuacjach, w których to zapięcie na smycz może być dobrym rozwiązaniem. Na ulicy psa potrącić może samochód, dlatego warto unikać takich sytuacji. Pies może skoczyć na starszą osobę bądź na dziecko i to może generować wiele nieprzyjemnych i niebezpiecznych sytuacji.

Smycz dla pupila

Czasami jesteśmy na tyle daleko, że nie będziemy w stanie szybko zareagować. Naszemu psu może nie spodobać się inny pies i dlatego może go zaatakować. Może być podobnie w odwrotna stronę, dlatego również na to będzie trzeba uważać. Smycz może być elementem, który przed takimi sytuacjami będzie nas chronił. Warto także pamiętać, że są takie sytuacje, gdy na ulicy może pojawić się bardzo mocny dźwięk. Takich dźwięków jak wiadomo psy się boja, dlatego może uciekać ponieważ się przestraszą. Pies może na ulicy zjeść coś trującego. Niekiedy tak się dzieje między innymi w sytuacji, gdy znajdziemy się w parku, a tam jak wiadomo znajdują się różnorakie rośliny, nie zawsze wiadomo jakie i czy bezpieczne dla zwierzaka.

Bezpieczny pies na smyczy

Oczywiście nie namawiamy do tego, by na każdym spacerze i wszędzie zawsze zapinać psa na smycz, ponieważ w ten sposób odbiera się im możliwość swobodnego poruszania się po terenie. To sytuacja, która na pewno nie będzie korzystna. Jednak warto sobie rozważyć czy przypadkiem nie będzie miejsce i pora na to, by jednak psa zapiąć na smycz. Warto zastanowić się czy pies biegający wolno będzie bezpieczny, czy nie zagraża innym psom i ludziom. Starajmy się, by w miarę możliwości zawsze tworzyć dla zwierzaka bezpieczne otoczenie, w którym będzie się dobrze czuł i chętnie poruszał.